Aak se pret


Por AAK i quan këto zëra spekulime nëpërmjet Familja Jashari sot ka pritu edhe zyrtarë të AAK-së. Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit mbajti mbledhjen e rregullt gjatë të cilës ka emëruar Valon Tolajn në pozitën Drejtor Menaxhues me mandat prej katër vitesh. Na pret një natë shumë e ftohtë (FOTO) por në këto rajone temperaturat mund të ulen edhe më shumë se që shihet në fotografi. 4. Corporate identity no: 556669-2850 At AAK, we are experts in vegetable oils and fats. Nesër pritet që të merret vendimi për ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili që nga 4 janari po mbahet në Francë, ku është ndaluar në bazë të një fletarresti ndërkombëtar të lëshuar nga shteti serb. AAK pret që Kushtetuesja t’ua kthejë Istogun. Aleanca pret që shqiptarët e diasporës Guests at Hotel Aak can choose rooms with either private or shared bathroom facilities. Mund ti gjeni vetëm në portalin: Drenica Press Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pret që në seancën, e cila do të mbahet nesër, në Gjykatën e Colmarit të Francës, do të lirohet kryetari i kësaj partie, Ramush Haradinaj. Skrivaregatan 9, SE-215 32 Malmö, Sweden. Një vendim i tillë ishte pritur të merrej në mars por ishte shtyrë për 6 prilTahiri gjithashtu theksoi se pret që Kuvendi ta miratoj unanimisht këtë rezolutë të propozuar nga AAK-ja dhe të jetë obligative. Sa shpenzojnë qytetarët e Kosovës për festën e Vitit të Ri? Ata mendojnë se Kosova është ende në luftë Anëtari i Kryesisë së AAK’së, Besnik Tahiri, ka reaguar pas deklaratave të Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, duke thënë se Kryeministri i Kosovës nuk shantazhohet dhe as kërcënohet. Tout le coeur de l'arbre est mort. pret FSK-në dhe Vetëvendosjen Kryetari i VV-së pasi që bëri homazhe tha se kjo ditë është e Ndërkaq në AAK kanë thënë për “Zërin” se nëse drejtësia vendos Haradinaj të enjten do të kthehet në Prishtinë. Profili i kandidates për Asambleiste në komunën e Pejës, Aldisa Morina / AAK. Të gjitha të ditës. Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thënë se mbajtja për afro dy muaj e Ramush Haradinajt në Francë, ishte tallje me standardet e drejtësisë ndërkombëtare dhe shkelje flagrante e të drejtave të një individi. 0. Berisha ka thënë se familja e tij kanë qenë gojëkqinjë për UÇK-në. Kështu bën të ditur zëdhënësi i AAK’së, Muharrem Nitaj, i cili shton se ‘fushata e disa partive dhe individëve, me gjoja shtyrjen e seancës konstituive, është e […] AAK: Haradinaj po pret konstituimin, do të procedohet menjëherë votimi i Qeverisë – Info Plus You must log in to continue. E ndjera, Xhylie Hajdari, dyshohet se ka kryer vetëvrasje në shtëpinë e saj. Dreshaj i AAK’së thotë se ai po pret rezultatet zyrtare, dhe ato që ai i ka deri tani, e nxjerrin atë fitues me 51% të votave të fituara. AAK pret që Kushtetuesja t’ua kthejë Istogun GazetaExpress E shtune, Latifi tha se pret që Gjykata Kushtetuese ta kthejë rezultatin në favor të Gani Dreshajt në Istog, kundrejt kryetarit aktual Haki Rugova, duke ua mundësuar ta marrin edhe komunën e tetë. TECH & AUTO 3 days ago Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për pritjet e tij për zgjedhjet e 22 tetorit. Ai ka shërbyer në strukturat e AAK-së për shumë vjet, derisa një kohë udhëhoqi Forumin rinor të AAK-së dhe zgjedhjet e fundit kandidoi për asamble komunale në Prishtinë. AAK AB Skrivaregatan 9 SE-215 32 Haradinaj pret në takim shefat e grupeve parlamentare të PDK-së, AAK-së dhe Nismës 09 janar 15:45 Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim shefat e grupeve parlamentare të partive të koalicionit qeverisës Memli Krasniqin nga PDK-ja, Ahmet Isufin nga AAK-ja dhe Bilall Sherifin nga Nisma Socialdemokrate. margins against price risks on agreed sales contracts. Zyrtari i njohur dhe ndër të parët e AAK-së, kalon në PDK bashkangjit afaristi Visar Shehu-Boqa i cili njihet si njëri ndër themeluesit e AAK-së në Pejë. Megjithëse, sipas tij, nuk i gëzohen aspak kësaj krize, AAK-ja po pret se si do të rezultojë. SE-215 32 Malmö Phone: +46 40 627 83 00. Oferta e AAK’së për Shpend Ahmetin: Hajde në Qeveri Latifi pret ta mbyllë vitin me fitore dhe t’i Haradinaj thotë se kërkesa e PSD-së për Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, ka thënë se prokurori Elez Blakaj ka qenë një person që nuk ka qenë i njohur në Istog. Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Brendshme, Roksana Qarri, tregon për Radio Kosovën se sa është numri i veturave që kanë targa “KS” dhe se kur ato mund të largohen nga përdorimi. 10:30 / E shtunë, 21 Prill 2018. net, ajo ka thënë se kjo gjë është refuzuar kategorikisht nga partia e saj. I pyetur se pse nënkryetari i komunës nga radhët e PDK-së po qëndron ende në atë pozitë, Sadiku ka thënë që pas vendimit pret që ai nga nesër mos ta ushtroj më detyrën e nënkryetarit dhe kështu ta respektoj vendimin e partisë. AAK thotë se publikimi i të ashtuquajturit “sondazh” nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje nuk përmban asnjë element lidhur me metodologjinë e punës dhe nivelin e mostrave nuk tregon asgjë më shumë sesa shqetësimin dhe krizën e tyre si parti. Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, në një përgjigje, thotë se janë të interesuar që të forcojnë bashkëpunimin, por e lë në dorë të PSD-së, nëse dëshiron të futet në Qeverinë Haradinaj apo jo. Edhe politologu Arbnor Sadiku tha se fuqizimi i AAK-së në rrafshin komunal e favorizon Haradinaj, por jo gjithë koalicionit qeveritar, pasi që partnerët e AAK-së, pra PDK dhe Nisma janë dobësuar. Në një publikim në rrjetin social “Facebook”, ajo bëri të ditur se ky vendim është propozuar nga Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e […]Ishte së fundi deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj, që propozoi largimin e Mogherinit dhe Hahnit nga dialogu. Historia e Edita Tahirit: Nëna i vdiq pa e parë familjen, babai iu torturua me kurora elektrike nga Serbia Askush se pret përgjithmonë Listën serbe për Ushtrinë Shkruar nga admin on Prill 9, 2017 Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj thotë se ushtria së shpejti do …Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha ka thënë se e njeh mirë prokurorin Elez Blakaj si bashkëvendas nga Istogu. Deputetët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës janë duke pritur që Ligji për Trepçën do të aprovohet në leximin e dytë. Kundër arrestimit të Haradinajt kanë reaguar bartës të institucioneve të vendit: Presidenti i vendit, kreu i Kuvendit, Qeveria, dikastere të Qeverisë, parti politike e individë. net se Qeveria e re do të formohet shumë shpejt dhe se koalicioni qeverisës do të ketë shumicën shqiptare. Veseli: PDK, adresa më e mirë për qytetarët. Delegacioni i AAK’së, pas homazheve pranë varrit të Komandantit Adem Jasharit, në Kompleksin Memorial, janë takuar me familjen Jashari. e Kuvendit të Kosovës thonë se i pret një punë tejet dinamike dhe ngjeshur. LDK-AAK-NISMA Pret që Kushtetuesja ta Refuzojë Kërkesën e PDK-së “Mendojmë se kërkesa e PDK-së është e pabazuar dhe ne mendojmë se në këtë rast Haradinaj tha se prej kandidatëve të AAK-së pret që kur të marrin detyrat e tyre qeverisëse, jo më pak se puna që bëhet në Qeveri. Kryeredaktori i Gazetës Insajderi, Vehbi Kajtazi, thotë se është kërcënuar nga deputeti i AAK’së, Bekë Berisha. “Udhëtimi ose vizita do të jetë e delegacionit shtetëror vetëm, me të drejtën që ta caktojmë një datë të saktë se kur do të shkojmë. Ai pret që viti i ardhshëm do të jetë vit i kthesës për vendin. 9%. Ishte së fundi deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj që propozi largimin e Mogherinit dhe Hahnit nga dialogu. Latifi tha se pret …Nënkryetari i AAK’së ka thënë se zyrtarët e PDK’së po e mbështesin Shefin e Qeverisë për veprimet dhe vendimet e fundit. Ai ka deklaruar se presin një rritje prej dhjetë për qind të elektoratit, se po punojnë për këtë gjë dhe se besojnë që është e mundshme të bëhet. Kjo është një parti e lirisë së Kosovës dhe rizgjedhja juaj është një vlerësim për kontributin dhe lidershipin tuaj. Email or Phone: Password: Forgot account? i ka thënë TV First në Beograd, se ai pret që në mesin e masave që do të ndërmarrë Haradinaj, do të jetë ‘edhe ndalimi i përdorimit të dinarit në Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu ka thënë në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit, se pret që të mos ndahet nga deputetët tjerë të opozitës së legjislaturës së kaluar, për hedhjen e gazit lotsjellës. Periskopi. A desk and seating area are found in some rooms. Kështu bën të ditur zëdhënësi i AAK’së, Muharrem Nitaj, i cili shton se ‘fushata e disa partive dhe individëve, me gjoja shtyrjen e seancës konstituive, është e […] AAK: Haradinaj po pret konstituimin, do të procedohet menjëherë votimi i Qeverisë – Info PlusKuçi ka thënë se AAK pret qe të marrë rezultatin më të mirë zgjedhor qe ka pasur deri me tani duke synuar balotazhin në shumicën e komunave të Kosovës. Partia ka vlerësuar se përbërja e re e Kryesisë “garanton vazhdimësinë e punës dhe aktivitetit në AAK, përfshirë të profesionistëve të rinj që kanë vullnetin dhe gatishmërinë për të vepruar në AAK, si dhe garanton kuotën gjinore”. Por, kjo ide e Pacollit është kundërshtuar nga Lëvizja Vetëvendosje! dhe nga AAK-ja. “Me sa di unë ftesë nuk ka, por afërsi ka”, tha ai. Latest price, 128,92. 19 vjeçari nga Kosova gjen një gabim të madh në Skype, pret të shpërblehet në “Hall of Fame” të Microsoftit. “Pas lufte askush në Istog nuk e ka përfill Elez Blakajn, për asgjë. Dhe duke treguar se ai kishte mbiemrin Gjokoviç, siç e kanë sot shumë serbë që jetojnë në Beograd ai dëshmon se sa përzemër e ka këtë kauzë dhe sa thellë kanë shkuar komplotet e tij. Improve your Dairy and Ice cream offer Learn more / Applications / Technical Products. Tolaj pason Ekrem Hajdarin, të shkarkuar nga kjo pozitë ditë më parë. 8%. Reportazh. “Bashkimi Evropian pret që Serbia dhe Kosovës PDK dhe LDK kanë fituar nga katër komuna, por PDK mund të cilësohet si humbëse e zgjedhjeve për shkak se ka mbetur vetëm me Ferizajn si komunë të madhe dhe pret rezultatin në Prizren në të cilin asgjë nuk është e sigurt. Haradinaj, i cili po mbahet në ndalim në shtetin francez, nga 4 janari i këtij viti në bazë të aktakuzave të vitit 2004 nga shteti serb akuzohet për kinse krime të kryera ndaj […] Lideri i AAK’së e ka filluar këtë seri takimesh me deputetin e Nismës për Kosovën, Milaim Zeka. Shqiptari Muriç pret 2 penallti, kualifikon City-n në gjysmëfinale. Kosova pret lirimin e Haradinajt - 26 April, 2017. Saturday, December 8, 2018 Kreu Askush se pret përgjithmonë Listën serbe për Ushtrinë Shkruar nga admin on Prill 9, 2017 Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj thotë se ushtria së shpejti do të formohet pasi që këto çështje sipas tij nuk vonohen. Banorët ankohen se disa kilomtra brenda territorit të Kosovës është futur shteti malazez. quand on est pret. I’a rikujtojmë z. Vetë Ali Berisha, në një bisedë për Express, ka treguar se në parim janë marrë vesh me PDK’në për koalicion ndërsa pritet vetëm zyrtarizimi. Ai ka thënë se Haradinaj është ndalur padrejtësisht dhe se pret lirimin e tij. Madhësia e tekstit. Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, e ka komentuar kërkesën e LDK-së për një marrëveshje mes partive politike me qëllim të caktimit të datës së zgjedhjeve të parakohshme. /Indeksonline/ Hahn po pret …Haradinaj pret Petrovicin në seli të AAK’së (Foto) on August 16, 2017. Në emisionin “Rubikon” të KTV-së, Shala ka thënë se kush do që flet me Beogradin e ka obligim të mbështetet në Kushtetutë dhe Planin e Ahtisaarit. Ai përjashton çdo mundësi për koalicion parazgjedhor me LDK’në apo PDK-në. Lajmin për vdekjen e ka konfirmuar për Express zëdhënësi i policisë rajonale në Gjilan, Ismet Hashani. Kryeredaktori i Gazetës Insajderi, Vehbi Kajtazi, thotë se është kërcënuar nga deputeti i AAK’së, Bekë Berisha. Sporti. Madje Kurti paralajmëron se nëse tentohet në këtë mënyrë të qohen përpara projekte, atëherë këta të PDK-së do të përballen me protesta. Limaj tha se në Bruksel do të shkojnë të vetëm, pasi sipas tij takimi do të jetë me tepër njoftues. Video. “Sot Kosova ka vendosur, ka votuar. aisa karne se pret badha ki ugrata kam ho jati hai. Ish-zyrtari i AAK-së emërohet Drejtor Menaxhues i AKP-së Haradinaj pret sërish raporte nga zëvendës ministrat Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se është në pritje të raporteve të reja të punës së zëvendës ministrave në qeverinë e tij. Latifi ka thënë se pret që Gjykata Kushtetuese ta kthejë rezultatin në favor të Gani Dreshajt në Istog, kundrejt kryetarit aktual Haki Rugova, duke ua mundësuar ta marrin edhe komunën e tetë. Kuçi ka thënë se AAK pret qe të marrë rezultatin më të mirë zgjedhor qe ka pasur deri me tani duke synuar balotazhin në shumicën e komunave të Kosovës. ETIKETIMET Kosova pret lirimin e Haradinajt Gërvalla ka thënë se për këto dukuri fajtor është kryetari i komunës Gazmend Muhaxheri dhe drejtorët e tij politik. “Bashkimi Europian pret që Serbia dhe Kosovës të angazhohen për ta vazhduar sa më shpejtë dialogun, duke Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha sonte se pret që numërimi i votave me kusht ta vendosë kush i ka fituar zgjedhjet në Istog. Aleanca cdo ditë po gjenë përkrahje nga të gjitha grupmoshat. Gazetari belg, Kristof Terreur ka bërë të ditur se bashkombasi i tij Eden Hazard po pret një telefonatë nga Real Madridi, duke shtuar se lojtari belg ka disa vite që po e kërkon kalimin tek klubi Madrilen. Deputetja nga radhët e AAK-së, Time Kadrijaj ka thënë se krerët e shtetit kanë punuar intensivisht për t`i siguruar votat për kalimin e demarkacionit. Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj, në një prononcim nga Franca për KALLXO. “Opozita është duke e kryer rolin e vet. Ura ‘mbahet’ me duar, pamje e mrekullueshme e objektit turistik Gjini po ashtu do të jetë bartës i listës së kandidatëve të AAK Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ka thënë se Ligji për Qeverinë do të rregullojë problemet me numrin e madh të të punësuarve në qeveri. Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ka thënë se Ligji për Qeverinë do të rregullojë problemet me numrin e madh të të punësuarve në qeveri. Sections of this page. Jashari në një prononcim për “Indeksonline” ka thënë se është gjithçka e planifikuar dhe se Selimi pritet të vizitohet javën e […] Avokati i Popullit, Hilmi Jashari i është përgjigjur thirrjes së deputetit të Kuvendit nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj për ta vizituar Gjeneralin e UÇK-së, Sylejman Selimi, i cili Kosova pret lirimin e Haradinajt, kreu i AAK-së: Ekstradimi në Serbi, ftesë direkte për luftë Lideri i AAK-së thotë se është koha që qytetari i Kosovës AAK: Nesër vendimi përfundimtar për Haradinajn. facebook. Kurti paralajmëron PDK-në: Me blerje të PSD-ve, shantazhime të AAK e Nismas, kjo ju pret. Jashari në një prononcim për “Indeksonline” ka thënë se është gjithçka e planifikuar dhe se Selimi pritet të vizitohet javën e […]Nënkryetari i AAK’së ka thënë se duhet një unifikim i skenës politike për këto tema, që janë shumë të rëndësishme, por edhe të ndjeshme. Search for: AAK pret që Kushtetuesja t’ua kthejë Istogun. LDK-AAK-NISMA Pret që Kushtetuesja ta Refuzojë Kërkesën e PDK-së “Mendojmë se kërkesa e PDK-së është e pabazuar dhe ne mendojmë se në këtë rast Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj, në një prononcim nga Franca për KALLXO. pret kuriem mēs A e mori vesh Edi Rama qe rradha ka shkuar 10km cfare pret se per Grekun bejme namin ne, t’i japi urdher atij fshatarit te Lushnjes qe ka vene ne krye te policise se shtetit te shtoje sportelet dhe te kalojne urgjentisht njerezit, do edhe te bashkohet me Kosoven duke i bere presion Europes, ne sjemi per njeri tjetrin e jo me per boten. “Bashkimi Evropian pret që Serbia dhe Kosovës të angazhohen për ta vazhduar sa më shpejtë dialogun, duke Dega e AAK-së në Pejë ka dal sot në një konferencë për media duke prezantuar disa të dhëna të marra nga auditori që sipas tyre bëhet. Kastrati pret në takim përfaqësuesit e Kandidatja e AAK-së për ta drejtuar Komunën Haradinaj tha se kjo përputhet me temat e tij si kryeministër për t’i Lladrovci pret në takim veprimtarin Ndërsa sa i përket koalicioneve që mund të bëhen nëpër komuna, Burim Ramdani i AAK-së tha se këtë gjë do t’ua lënë degëve, për shkak se më mirë se ata nuk mund ta dijë kryesia qendrore. “Bashkimi Evropian pret që Serbia dhe Kosovës të angazhohen për ta vazhduar sa më shpejtë dialogun, duke pasur parasysh lidhjen e Në reagimin e AAK-së thuhet: “Është për të ardhur keq se si po e keqpërdor, Donika Gërvalla emrin e babait hero për disa vota për LDK-në në Deçan, Istog, Suharekë dhe Pejë”. PSD-ja e Shpend Ahmetit edhe përkundër faktit që nuk është zyrtarisht pjesë e pushtetit, po e ndihmon qeverinë e Ramush Haradinajt më shumë e AKR-ja e Behgjet Pacollit e cila udhëheq me katër ministri. Intervistë me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj 11 prill, 2016 por në atë që na pret në të ardhmen. Ndërkohë, AAK, përmes Ahmet Isufit i ka bërë ofertë zyrtare PSD’së që t’i bashkohet Qeverisë. Thaçi pret Vitin e Ri në Drenicë, Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit mbajti mbledhjen e rregullt gjatë të cilës ka emëruar Valon Tolajn në pozitën Drejtor Menaxhues me mandat prej katër vitesh. com tha se kjo parti pret një vendim pozitiv nesër. Se AAK-ja po pret lirimin e Ramush Haradinajt për të shqyrtuar këtë mundësi e thotë edhe vet Dauti, sipas të cilit me lirimin e Ramshit nga Haga skena politike në Kosovë do të ndryshojë. Latifi tha se pret që Gjykata Kushtetuese ta kthejë rezultatin në […] Kryetari i komunës së Rahovecit, njëherit edhe anëtar i Kryesisë së Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Smajl Latifi, është optimist që partia e tij do të udhëheq edhe me një komunë, ndonëse kanë kaluar gati një vit që nga mbajtja e zgjedhjeve Matoshi pret që Haradinaj të përfshihet në reformatizim të Qeverisë 25/03/2016. 128,92, 363 SE-215 32 Malmö Phone: +46 40 627 83 8 Jun 2018 The first day of trade in the AAK share after the split is June 13, 2018. Partia ka vlerësuar se përbërja e re e Kryesisë “garanton vazhdimësinë e punës dhe aktivitetit në AAK, përfshirë të profesionistëve të rinj që kanë vullnetin dhe gatishmërinë për të vepruar në AAK, si dhe garanton kuotën gjinore”. Fax: +46 40 627 83 11. Ndërsa, tha se në komunën e Suharekës, pret mbështetjen e PDK-së, kurse në Klinë dhe Viti, atë të LDK-së. Sipas tij, ky është momenti i …Është shumë e qartë se Kryeministri Ramush Haradinaj me vendimet e guximshme dhe të drejta qe ka marr gjatë këtij mandati, jo vetëm që e ka rritur besimin ndaj tij si Lider por e ka perkrahjen me të madhe nga qytetarët, dhe atë më shumë se sa secili Kryeministër i kaluar, nënvizon komunikata e AAK’së. Kujtojmë se Valon Tolaj ka Pas nënshkrimit të marrëveshjes me PDK-në për koalicion parazgjedhor, AAK ka mbajtur një konferencë për media, me ç’rast ka njoftuar se AAK e Nisma do t’i kenë 55 kandidatë për deputetë në listën zgjedhore, raporton zeri. Faleminderit për konsideratën, që po mërzitesh, por merru me AAK’në, partinë tënde se sa vota i humb e sa vota i rrit. Thumbs down. “Po kemi fol me PDK-në për koalicion. Log In Pal Lekaj, kryetar i Grupit parlamentar të AAK –së , mbrëmë i ka thënë Interaktivit të KTV-së se pret lirimin Haradinajt sot në orën 13. com tha se kjo parti pret një vendim pozitiv nesër. AGK pret nga PAN që ta rishqyrtojë kërkesën dhe të pranojnë debat të barabartë me të gjitha Ne mendojmë se vendi ka nevojë për dinamikë të re, vendi ka nevojë për vendimmarrje e cila i adreson disa prej zhvillimeve të cilat kanë mbetur të pa adresuara në këto kohë të fundit dhe zoti Haradinaj e ka profilin, e ka mbështetjen politike dhe jemi shumë të sigurt se në herën e parë do të krijohen institucionet. A E DINI SE… Modë; Rajon/Botë Kështu bën të ditur zëdhënësi i AAK’së, Muharrem Nitaj, i cili shton se ‘fushata e disa partive dhe individëve, me gjoja shtyrjen e seancës konstituive, është e […] AAK: Haradinaj po pret konstituimin, do të procedohet menjëherë votimi i Qeverisë – Info Plus Latifi ka thënë se pret që Gjykata Kushtetuese ta kthejë rezultatin […] E diel, 16 dhjetor 2018. AAK AB stock price, stock quotes and financial overviews from MarketWatch. Ajo gjatë vitit 2013 kishte qenë edhe kandidate nga radhët e AAK’së për asamblistе për Gjilanin. Bekë Berisha, Ramush Haradinaj. Manchester United zgjedh pasuesin e Mourinhos, është një norvegjez. AKP thotë se mandati i Valon Tolajt ka filluar sot. Protestë kundër ngacmimeve seksuale ndaj grave në PrizrenVeseli nga Brukseli: Sot do të marrim rekomandimin pozitiv për… Vend. I mandatuari për kryeministër nga koalicionin PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj beson se më 3 gusht do të bëhet konstituimi i Kuvendit, për t'i hapur rrugë formimit të Qeverisë. le të pret edhe pak derisa të sqarohet Ai pret që viti i ardhshëm do të jetë vit i kthesës për vendin. AKP thotë se mandati i Valon Tolajt ka filluar sot. Maja Kocijançiq zëdhënëse e Mogherinit, ka thënë se dialogu do të zhvillohet ndërmjet dy presidentëve. AGK pret nga PAN që ta rishqyrtojë kërkesën dhe të pranojnë debat të barabartë me të Drejtori Begolli tha për Gazetën Jeta në Kosovë se këto janë çështje me të cilat merret dega e AAK-së në Prishtinë ose qendër,ndërsa mohoi se ka dëgjuar dikë prej kolegëve të komunës që janë pjesë e Vetëvendosjes duke e quajtur koalicionin PDK-AAK-Nisma “koalicion të krimit”. Ndërkohë, AAK, përmes Ahmet Isufit i ka bërë ofertë zyrtare PSD’së që t’i bashkohet Qeverisë. Për më shumë shih videon dhe dëgjo fyerjet e deputetit të AAK …Ata thanë se po i bashkohen AAK-së, për të kontribuar në të mirë të vendit, sepse vetëm aty e kanë gjetur vetën e tyre. Nënkryetari i AAK’së ka thënë se duhet një unifikim i skenës politike për këto tema, që janë shumë të rëndësishme, por edhe të ndjeshme. Isa Mustafa, se mbështetja me vota arrihet edhe përmes marrëveshjeve politike në mes të subjekteve që përfaqësojnë votues, duke i kujtuar këtu se është e njëjta mbështetje sikur e keni marrë mbështjetjen e AAK-së në garën e balotazhit në zgjedhjet për komunën e Prishtinës. Ai tha se ka ardhur ora e AAK-së, “s’ka më ankesa dhe s’ka më vend për t’u ankuar, por për me i zgjidhë ankesat dhe problemet e qytetarëve”. Megjithatë, në një bisedë për Koha. Projekti tashme tradicional "Peja pret diasporen"; 4. Nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi ka thënë për lajmi. By admin2 admin2. AAK AB Stock - AAK. Nuk kanë të ndalur zërat në opinionin publik kosovar që partinë e Ramush Haradinajt e shohin çdo ditë e më të afërt me PDK-në e Kadri Veselit, duke aluduar se këto dy parti do të formojnë koalicionin qeverisës pas zgjedhjeve të reja, kurdo që të mbahen ato. Ai pret që 6 mijë e 189 votat e PDK-së të shkojnë për AAK-në në balotazhin e 1 dhjetorit. Emilija Rexhepi, njëra prej deputeteve më të përgjegjshme të Kuvendit të Kosovës, prej sot i është bashkuar Grupit Parlamentar të AAK-së!”, ka shkruar Nitaj. Për një dekadë AAK në Vushtrri ka qenë partia e dytë dhe tri pale zgjedhje ishim në balotazh, ndërsa tash kemi mbetur partia e pestë me mbi 3000 vota më pak se në zgjedhjet e …Zyrtarë e AAK-së janë në pritje të nje vendimi pozitiv për shefin e tyre të partisë, Ramush Haradinajn. “Po kemi fol me PDK-në për koalicion. Situata e krijuar po më imponon që sot me keqardhje t’ju njoftoj se më nuk do të jam pjesë e AAK-së, pjesë e partisë për të cilën kam punuar ditë e natë që 13 vite më parë kur fillova aktivitetin tim. com se në këtë takim do të diskutohet për qëndrimet e të dyja palëve për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi. SE news, historical stock charts, analyst ratings, financials, and today’s AAK AB stock price. pret të shpërblehet në “Hall of Fame” të Microsoftit. Por analisti Imer Mushkolaj iniciativën e AAK-së e ka cilësuar si hipokrite. ‘Je mashtrues, i mbylle gojën dhe Lulzim Bashës, fëmijët kanë frikë nga ty', studenti debat me Ramën - Duration: 19:50. Kryetari i komunës së Rahovecit, njëherit edhe anëtar i Kryesisë së Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Smajl Latifi, është optimist që partia e tij do të udhëheq edhe me një komunë, ndonëse kanë kaluar gati një vit që nga mbajtja e zgjedhjeve lokale. Por AAK i quan këto zëra spekulime nëpërmjet Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Ahmet Isufi thotë se do të votojnë kundër marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi. Kujtojmë se Valon Tolaj ka qenë sekretar ekzekutiv i partisë së kryeministrit Ramush Haradinaj, AAK. Më: 14 shtator 2017 Në ora: 16:40. We collaborate with you in an innovative and sustainable way to come up with the optimal solution. AAK-ja pret të marrë pushtetin në Istog. Kur Albin Kurti iu thoshte protestave të VV-së “karnevale”, dhe atyre “Nuk po e kom gajle çka po i ndodhë AAK-së apo Nismës. Ishte së fundi deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj që propozi largimin e Mogherinit dhe Hahnit nga dialogu. Në xhirimet nga festa e simpatizantëve të AAK-së në Istog, është parë se tumpanxhinjtë kanë fituar shuma të ndryshme të parave, të cilat janë vendosur në tupan. Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj, këtë e ka bërë të ditur përmes llogarisë së tij në Facebook. Deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj, është i bindur se kryetari i partisë së tij në fund të javës së ardhshme do bëhet kryeministër i vendit dhe përfundimisht do formohen institucionet e reja. Latifi tha se pret që Gjykata Kushtetuese ta kthejë rezultatin në favor të Gani Dreshajt në Istog, kundrejt Isufi pret udhëheqësit e PDSH-së së Medvegjës 16 shkurt 14:29 Nënkryetari i AAK-së, njëherësh shef i grupit parlamentar të AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Ahmet Isufi, ka pritur sot një delegacion nga Partia Demokratike Shqiptare në Medvegjë, i kryesuar nga Bajram Mustafa kryetar i shoqëruar edhe nga këshilltar tjerë të kësaj Është shumë e qartë se Kryeministri Ramush Haradinaj me vendimet e guximshme dhe të drejta qe ka marr gjatë këtij mandati, jo vetëm që e ka rritur besimin ndaj tij si Lider por e ka perkrahjen me të madhe nga qytetarët, dhe atë më shumë se sa secili Kryeministër i kaluar, nënvizon komunikata e AAK’së. “Bashkimi Evropian pret që Serbia dhe Kosovës të angazhohen për ta vazhduar sa më shpejtë dialogun, duke Haradinaj: Na pret vit i vështirë, Kosova do të përballet me dialogun dhe Gjykatën Speciale; Por është deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosoves Bekë Berisha i cili, sa ishte gjallë polici Demaj, që fyu rëndë heroin e Kosovës, në një emision televiziv. Ndërsa i pyetur se a pret që koalicionit PDK-AAK-Nisma t’i bashkohen edhe parti tjera shqiptare që kanë arritur të sigurojnë deputetët për legjislaturën e re, Isufi ka thënë se presin që pas certifikimit të rezultateve nga KQZ do të fillojnë negociatat për formimin e Qeverisë. Kjo tani është bërë dukuri në shkollat e komunës së Ferizajt dhe nuk e dimë se kur do të ndalet kjo e keqe. Lëvizja Vetëvendosje ka paditur për shpifje në Gjykatën Themelore, biznesmenin dhe deputetin e AAK'së, Ramiz Kelemendi. Deputeti Bali Muharremaj ka publikuar një fotografi nga zyrat brenda Kuvendit të Kosovës ku shihet së bashku me deputetët tjerë. Report TV 108,047 viewsAuthor: Portali RTV 21Views: 714Video Duration: 3 minAAK: Komuna e Pejës e dështoi projektin tradicional “Peja www. “AAK-ja nuk ka hyrë për të bërë pazare, që të thuhet se plotësojeni njërën prej marrëveshjeve e për tjetrën nuk ka problem”, ka thënë Nitaj. 2. Megjithatë, Nitaj ka bërë me dije se për të dalë nga situata aktuale duhet të reflektojnë pozita dhe opozita. Joshua i pamposhtur, fiton meçin duke e hedhur në tokë rusin Berberi i pret aksidentalisht veshin fëmijës! FUN. SE Market undervalued based on future cash flows and its price relative to the stock market? Value is all 24 May 2018 and raw material price risks. Nënkryetari i Parë i AAK-së, Ardian Gjini, ka thënë se koalicioni AAK-NISMA pret që t’i fitojë zgjedhjet parlamentare, kurdo që mbahen ato. Të paktën kështu është shprehur deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu. OM:AAK. Kuçi ka thënë se AAK pret qe të marrë rezultatin më të mirë zgjedhor qe ka pasur deri me tani duke synuar balotazhin në shumicën e komunave të Kosovës. Ndaje: Shtyrja e protestës së nesërme jep indikacione se lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, mund të përfshihet në Qeveri, vlerëson analisti Halil MatoshiAAK: Haradinaj po pret konstituimin, do të procedohet menjëherë votimi i Qeverisë Kështu bën të ditur zëdhënësi i AAK’së, Muharrem Nitaj, i cili shton se ‘fushata e disa partive dhe individëve, me gjoja shtyrjen e seancës konstituive, është e sajuar dhe që për qëllim ka ta vë në lajthitje e …Koalicioni PDK-AAK-Nisma si fitues i zgjedhjeve pret t’i bashkohen edhe subjekte tjera shqiptare për formimin e Qeverisë së re. Shpërndaje. Press alt + / to open this menu. Tahiri gjithashtu theksoi se pret që Kuvendi ta miratoj unanimisht këtë rezolutë të propozuar nga AAK-ja dhe të jetë obligative. 21 prill 2018 10:29 . E, nga greva e këtyre klinikave, zyrtarë të Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës, thonë se distancohen dhe nuk marrin kurrfarë përgjegjësie. Aleanca cdo ditë po gjenë përkrahje nga të gjitha grupmoshat. Emri i përdoruesit tuaj. 1980's Zebra Print Beach Wrap ($384) liked on Polyvore featuring swimwear, cover-ups, beachwear, black, beach cover up, swim cover up, 80s swimwear, cover up beachwear and wrap cover up Haradinaj tha se këto rezultate nuk janë të Exit Poll-it por të AAK-së, duke shtuar më pas se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, u'a uron fitoret atyre të cilët i kanë vetëshpallur si 'fitore'. Por përtej kësaj kjo agjendë e dështuar disa herë në historinë e popullit të Kosovës, rrezikon destabilizimin kombëtar të Kosovës. DOW JONES, A NEWS CORP COMPANY News Corp is a network of leading companies in the worlds of diversified media, news, education, and information services. 413436872097229AAK e Pejës e di se produkt i këtyre lojërave në rrjetet sociale janë disa individ Brenda LDK-së të cilët zatën i kanë sjellur LDK-së një humbje kaq të thellë në Pejë. 5/26/2016 · 26-May-16. pret në zyrë Mustaf Muçajn ka njoftuar se kreu i Ato janë se AAK-ja dëshiron të jetë pjesë e bisedimeve politike me Serbinë dhe se AAK-ja i thotë PO një koalicioni me PDK-në, pas ardhjes së Haradinajt në Kosovë. Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj e ka prezantuar sot aderimin e ri në parti. Kush e voton demarkacionin e pret plumbi. 13 Korrik 2018 “Iniciativa e AAK-së është e qëlluar dhe e drejtë sepse Kosova duhet Tahiri gjithashtu theksoi se pret që Kuvendi ta miratoj unanimisht këtë Haradinaj pret që AAK-ja të ketë 12 deputetë në Kuvend Qoftë edhe një për qind më shumë se tjetri, koalicioni PAN është fitues i zgjedhjeve dhe kësaj i gëzohet Blerim Kuçi me 23 janar të vitit që e lamë pas kishte deklaruar se nëse në vitin “Unë e kam bërë kërkesën në Grup Parlamentar të AAK-së dhe në parti dhe në . QENI NË VUSHTRRI TASH 6 DITË PA HËNGËR PRET PRONARIN QË U NDA NGA JETA At any lonely place just chant this mantra Pret moksham pradombhavah for 11 times and keep sweet kheer and water their itself. Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ka thënë se Ligji për Qeverinë do të rregullojë problemet me numrin e madh të të punësuarve në qeveri. Madje britanikët as nuk ishin informuar për këtë proces. Related Posts . Maja Kocijançiq, zëdhënëse e Mogherinit, ka thënë se dialogu do të zhvillohet ndërmjet dy presidentëve. Pacolli pret në takim Komisionin Çështje Evropiane të Parlamentit të Kroacisë Ruçi uron Haradinajn për rizgjedhjen në krye të AAK-së Pacolli pret në takim Komisionin Çështje Evropiane të Parlamentit të Kroacisë Ruçi uron Haradinajn për rizgjedhjen në krye të AAK-së Por, këtë e mohojnë vetë drejtorët e disa klinikave të kontaktuar nga KTV-ja. 1 day ago · 23:36 Kadaj-Bujupi pret që ligji të rregullojë numrin e të punësuarve në qeveri. net se Qeveria e re do të formohet shumë shpejt dhe se koalicioni qeverisës do të ketë shumicën shqiptare. “Nuk kam asgjë kundër Lladrovcit, po ai është pjesë e pazareve që të bëhet kryetar pa fije njohurie rreth qeverisjes lokale”, thotë ai, duke shtuar Kryetari i Degës së AAK-së për "Kodrën e Trimave" dyshohet për fajde dhe krim të organizuar Vuçiq thotë se për letrën e Trumpit do të flas pasi të AGK reagon ndaj kërkesës së koalicionit PDK-AAK-Nisma. VIDEO. Vetë Ali Berisha, në një bisedë për Express, ka treguar se në parim janë marrë vesh me PDK’në për koalicion ndërsa pritet vetëm zyrtarizimi. Nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi ka thënë për lajmi. Madhësia e tekstit. Jump to. Acar i madh ju pret në AAK thotë se publikimi i të ashtuquajturit “sondazh” nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje nuk përmban asnjë element lidhur me metodologjinë e punës dhe nivelin e mostrave nuk tregon asgjë më shumë sesa shqetësimin dhe krizën e tyre si parti. Më mirë se sa vet LDK askush nuk mund të dijë se çka e pret në zgjedhjet lokale. Sidoqoftë, mediet kanë raportuar se shteti malazez e ka kushtëzuar shënjimin e kufirit me njohjen e malazezëve si pakicë kombëtare edhe me Kushtetutën e Kosovës. “AAK kandidon në 25 komuna me kandidatë për kryetarë dhe në gjysmën e tyre ka shanse për më qenë së paku në balotazh”, ka shtuar ai. AAK-London. Veseli nga Brukseli: Sot do të marrim rekomandimin pozitiv për… Vend. Analisti politik, Jeton Kelmendi, nuk pret rezultate të arritshme nga kjo tryezë, ndërkaq shton se zgjedhje nuk do të dëshironte AAK-ja dhe PDK-ja. Thotë se marrëveshja e vitit 2015 sipas ekspertëve e ka dëmtuar Kosovën. Apostolova vazhdon takimet me përfaqësuesit e LDK-së dhe AAK-së e ardhshme dhe të diskutohen mënyrat se si BE-ja në Kosovë mund të mbështesë deputetët Përvoja e tij në arsim është një tregues se Rexhaj është i fokusuar pikërisht në këtë proces, e që beson se nëpërmjet fitores së Lulzim Kabashit dhe kandidatëve të AAK’së, përveç shumë qëllimeve dhe objektivave, do të jetë edhe arsimi. Megjithatë, ai nuk pret që të votohet nga kuvendarët versioni aktual i Marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi. Latest change, 09 Jan Price, Volume, Buyer, Seller, Time. Kryeparlamentari vlerësoi AAK-në si një parti të lirisë së Kosovës dhe Haradinajn për kontributin dhe lidershipin e shfaqur. 20-06-2018 17:49Ministri i Financave zbulon se kur do të ndodhë rritja e pagave. MASHT-i çka pret, ku në komunën e tretë në nivel të Republikës e ka arsimin në një deregje të tillë. Cel mai mic pret. Accessibility Help. SPORT. Projektrezoluta e AAK-së për kushtëzimin e dialogut hipokrite apo e qëlluar? 13/07/2018 10:18 Preturi duracell aak 2 - Lista cu rezultate pentru duracell aak 2. Haradinaj duke uruar simpatizantët e mbledhur në shesh tha se Kosova sot ia ka dhënë fitoren koalicionit PDK-AAK-Nisma, andaj sonte janë këtu në këtë festë q t’i i falënderojnë të gjithë votuesit për krejt mundin që e kanë bërë, për besimin dhënë këtij koalicioni. “AAK kandidon në 25 komuna me kandidatë për kryetarë dhe në gjysmën e tyre ka shanse për më qenë së paku në balotazh”, ka shtuar ai. Sipas AAK, lajmet e plasuara sot në media, janë të pavërteta dhe të plasuara me qëllim për të shkaktuar huti tek anëtarësia jonë. Sot AAK-së iu bashkuan rreth 100 anëtarë të rinjë që për herë të parë do të jenë pjesë e procesit zgjedhor. Ai ka thënë se përmbushja e agjendës legjislative për vitin 2019 është një nga prioritetet e Qeverisë. Shqipëria pret Vitin Gjilani dëshmoi se di të organizojë gara të mëdha; Drita pret Ballkanin, Në këtë tubim do të marrë pjesë kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj Në reagimin e AAK-së thuhet: “Është për të ardhur keq se si po e keqpërdor, Donika Gërvalla emrin e babait hero për disa vota për LDK-në në Deçan, Istog, Suharekë dhe Pejë”. Being productive is all about using the right tools. first-channel. Ai tha se ka ardhur ora e AAK-së, “s’ka më ankesa dhe s’ka më vend për t’u ankuar, por për me i zgjidhë ankesat dhe problemet e qytetarëve”. Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti në mbledhjen e 35 të këshillit të kësaj partie ka folur për atë se çka e pret Kosovën gjatë 2019-s. com/aakpeja/photos/a. This video is unavailable. AAK thotë se Komuna dështoi në projektin “Peja pret diasporën" 28 Korrik 2016 - 10:09 Projekte të shumta kulturore, të themeluara si manifestime tradicionale po mbyllen në Pejë, po shkurtohen dhe po varrosen nga kryetari i Pejës dhe vartësit e tij. This means that the share price as from and including June 13, 2018 will At AAK, we are experts in vegetable oils and fats. “EEAS ka ftuar Delegacionin nga Kosova të caktuar nga Kuvendi më 15 dhjetor për konsultime në Bruksel më 8 janar. Mirëseardhje në parti Hasanit dhe Kelmendit, ju ka uruar kryetari i AAK-së, njëkohësisht kryeministër i vendit, Ramush Haradinaj. is lekh men bhut-pret badha nivaran ke yantra-mantra adharit upayon ki jankari di gayi Kam frikë se edhe vlera e kësaj “Vazhbankës” së AAK-së do të jetë e tillë. "Nuk dua me spekuluar, por gjithsesi skena do të ndryshoj në Kosovë pas kthimit të Ramush Haradinaj dhe duhet të i japim kohë kësaj teme dhe Sipas AAK-së Policia e Kosovës, ka filluar t’i ndalojë qytetarët që janë nisur për protestë pa asnjë arsye. Ahmeti ka pohuar se ai u ka kërkuar ndihmë Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Aleancës Kosova e Re (AKR), me të cilat ka bashkëqeverisur deri më tash në komunën e Prishtinës. Bekë Berisha ia ka dërguar një porosi autorit të këtij shkrimi, Vehbi Kajtazi, duke e paralajmëruar se nëse edhe një herë e përmend emrin e tij, e pret plumbi Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se iniciativa për shfuqizimin e Gjykatës Speciale në javën e kaluar nuk ka qenë punë korridoresh se ajo nuk mund të thuhet se ka qenë konspirative, njoftojnë mediat prishtinase. 25/03/2016. Në një postim në Facebook, Haradinaj ka shkruar se Aleancës po i bashkohen kuadro të dëshmuar, të cilët do vazhdojnë të japin kontributin në sferën e zhvillimit në vitet e Koalicioni PDK-AAK-Nisma si fitues i zgjedhjeve pret t’i bashkohen edhe subjekte tjera shqiptare për formimin e Qeverisë së re. Maja Kocijançiç zëdhënëse e Mogherinit, ka thënë se dialogu do të zhvillohet ndërmjet dy presidentëve. Anëtari i Kryesisë së AAK’së, Muharrem Nitaj, ka thënë se partnerët e koalicionit po ia marrin një deputet në tavolinë Partisë së Ramush Haradinajt. Ndaje: Shtyrja e protestës së nesërme jep indikacione se lideri i AAK Deputeti nga radhët e AAK-së, Rasim Selmanaj ka thënë se deputeti Blerim Kuçi ka ofruar me shkrim në parti dorëheqjen e tij, mirëpo siç deklaroi ai, Kryesia e AAK-së ende nuk ka marrë vendim. Haradinaj thotë se kërkesa e PSD-së për shkarkimin e Rikallos është legjitime. Gjatë fjalimit të tij ai ka thënë se nuk mund të shkohet përpara me blerje të PSD-ve e shantazhime të AAK-së e Nisma-s. Polemika mes AAK-së e LDK-së për Ligjin për Prishtinën (VIDEO) 22:01, 9 Tetor 2017 Blerim Kuçi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thwnw se Lidhja Demokratike e Kosovës ka qenë për vite me radhë në qeveri, por asnjëherë nuk arritën ta kalojnë Ligjin për Prishtinën, ndërsa Ramush Haradinaj e ka kryer këtë punë për Ndalimi i liderit të AAK-së Ramush Haradinajt pritet të marrë fund nesër në seancën e tij të radhës në Colmar të Francës. Nga spitali thonë se e ndjera ka qenë kryeinfermiere dhe se punën e ka kryer me devotshmëri. Zyra e kryeparlamentarit Kadri Veseli «fajin» ia kishte lënë Ambasadës, e Sekretari i Kuvendit nuk dinte për vazhdimin e Memorandumit. Kreu i AAK-së, njëherit kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga kandidati për kryetar të Gjilanit, Rexhep Kadriu, dhe bartësi i listës së kandidatëve për asamble komunale, Ai pret që viti i ardhshëm do të jetë vit i kthesës për vendin. LDK-AAK-NISMA Pret që Kushtetuesja ta Refuzojë Kërkesën e PDK-së Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, i cili dorëzoi sot komentet në Gjykatën Kushtetuese, tha se pret që anëtarët e gjykatës të jenë të paanshëm në trajtimin e kësaj lënde. Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, së bashku më një delagicon të kësaj partie, sot kanë bërë homazhe në Prekaz. 7K likes. Log into Facebook. Report TV 108,047 views Gjatë fjalimit të tij ai ka thënë se nuk mund të shkohet përpara me blerje të PSD-ve e shantazhime të AAK-së e Nisma-s. Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, në një përgjigje, thotë se janë të interesuar që të forcojnë bashkëpunimin, por e lë në dorë të PSD-së, nëse dëshiron të futet në Qeverinë Haradinaj apo jo. SE news, historical stock charts, analyst ratings, financials, and today's AAK AB stock price. “Kushtëzimi i vazhdimit të dialogut me liberalizim të vizave duhet të jetë qëndrim i institucioneve të vendit. More in Lajme: Rrjedhimisht, konstituimi i Kuvendit hap rrugën për votim të Qeverisë së re, që kreu i AAK’së Ramush Haradinaj synon ta krijojë si mandatar i koalicionit PAN. Për këtë temë, që është raportuar ndryshe dhe me shpifje nga disa media e portale të vendit, konsiderojmë se duhet të reagoj ë edhe vetë Agjencioni Antikorrupsion i Kosovës, i cili duhet ta thotë të vërtetën dhe të konfirmojë se zyrtarët e përmendur të AAK-së kanë raportuar me kohë dhe siç duhet në AKK. “Në pritje të aprovimit të Ishte së fundi deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj, që propozoi largimin e Mogherinit dhe Hahnit nga dialogu. ”Emilija Rexhepi i bashkohet GP të AAK. Me ndihmën e PSD-së, pushteti krijoi grupin e unitetit për dialogun dhe ndihmoi qeverinë të miratonte buxhetin për vitin 2019. Nënkryetari i PDK-së, dhe ministër i Jashtëm, Enver Hoxhaj, ka thënë për Radio-Evropa e Lirë se që koalicioni i ardhshëm qeverisës duhet të përbëhet AAK pret lajme pozitive nga Franca për Haradinajn (Video) e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej Shoqata Medvegja për Kosovë dha jo më pak se mbi 10 miljon CHF dhe ndihmoj proçeset e kohës gjatë të gjitha kohërave, duke qenë pjesë përbërëse e Lëvizjes Kombtare Shqiptare, andaj dënon ashpër gjdo lloi deklarate që synon ta nënqmoi dhe përulë at tokë të Bekuar të Arbërit dhe pret nga Kreu i AAK-së ta denon zyrtatin e Në Sallagrazhdë, kryetari i nëndegës tha se vota për Bali Muharremajn si deputet do jetë votë për të edhe si Kryetar i ardhshëm i Komunës së Suharekës, e Muharremaj nuk përtoi të flasë pak edhe për zgjedhjet lokale, duke akuzuar qeverisjen aktuale lokale për zhvendosje të fondeve në një projekt të lidhur me fshatin Dubravë. SE Food. Me poshte keni statusin e plote. Skandaloze: Ja si e fyente deputeti i AAK-së Bekë Berisha policin e ndjerë Izet Demajn Zbrapset Shpend Ahmeti: Pa LDK-në e VV-në, s’mund të ratifikohet marrëveshja me Serbinë Haradinaj: Na pret vit i vështirë, Kosova do të përballet me dialogun dhe Gjykatën Speciale Haradinaj tha se prej kandidatëve të AAK-së pret që kur të marrin detyrat e tyre qeverisëse, jo më pak se puna që bëhet në Qeveri. Sot AAK-së iu bashkuan rreth 100 anëtarë të rinjë që për herë të parë do të jenë pjesë e procesit zgjedhor. Nga. Është konfirmuar se Kirurgjia Abdominale dhe Klinika e Syve do ta vazhdojnë grevën. AGK e konsideron presion kërkesën e koalicionit PDK-AAK-Nisma. Nënkryetari i AAK’së ka thënë se zyrtarët e PDK’së po e mbështesin Shefin e Qeverisë për veprimet dhe vendimet e fundit. Haradinaj mbështet projekt-rezolutën e AAK-së për shtesat e fëmijëve. 11:52 - Juventusi pret Zv. Andaj, nuk pret ndryshim të qëndrimit të opozitës ndaj Qeverisë, për të cilën kanë paralajmëruar mocion mosbesimi. Ai ka shërbyer në strukturat e AAK-së për shumë vjet, derisa një kohë udhëhoqi Forumin rinor të AAK-së dhe zgjedhjet e fundit kandidoi për asamble komunale në Prishtinë. Ambasada kishte thënë se pret që Kuvendi t’i njoftojë institucionet përkatëse në lidhje me Memorandumin. Sipas marrëveshjes AKR pret të udhëheq me postin e nënkryetarit të komunës dhe të katër drejtorive. AAK-ja kaloi nga opozita në pozitë në nivelin qendror në vitin 2017, duke shtyrë përpara një mocion për shpërbërien e Qeverisë përkrah Nismës dhe Lëvizjes Vetëvendosje në maj, para se t’i bashkohej koalicionit parazgjedhor me partinë e cila deri në atë kohë ishte në pushtet, PDK-në. Dorëheqja e tij erdhi pas asaj të Fatmir Humollit, kryetar i degës së AAK-së në Podujevë. Do it for three consecutive days will definitely complete your wish. Edhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj tha se duhet që të ndërpritet kjo gjendje dhe të vendoset për zgjedhje. SPORT 3 days ago Zëdhënësi i AAK’së, Muharrem Nitaj duke folur për propozimin e ambasadores Angelica Viets, tha se për këtë subjekt politik, “Parimisht çdo ide ose propozim që …Avokati i Popullit, Hilmi Jashari i është përgjigjur thirrjes së deputetit të Kuvendit nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj për ta vizituar Gjeneralin e UÇK-së, Sylejman Selimi, i cili ndodhet në burgun e Dubravës. Pse nuk zgjedhen, po qeveria aktuale i mbanë në ethe, mbase edhe ky është presion dhe një pazar në vete. Sa i përket dekoratës që po don me ja nda baca Jakup Krasniqi si hero, le të pret edhe pak derisa të sqarohet pjesëmarrja e Sadik Blakes, kushëririt të afërt …Ishte së fundi deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj që propozi largimin e Mogherinit dhe Hahnit nga dialogu. Lulzim Leci kryetar i AAK-së në Kamenincë tha se Koalicioni LDK AAK NISMA është i bindur se vendimi i 83 deputëteve të Kuvendit të Republikës së Kosovës, e reflekton masën dërmuese të populit të Kosovës dhe pret që ky vullnet të njihet nga të gjitha institucionet Kushtetuese. Latifi tha se pret që Gjykata Kushtetuese ta kthejë rezultatin në favor të Gani Dreshajt në Istog, kundrejt kryetarit aktual Haki Rugova, duke ua mundësuar ta marrin edhe komunën e tetë. Pra e përkohshme, jo substanciale dhe vetëm për t’u bërë sikur kemi bërë diçka. Idetë asnjëherë nuk janë të këqija, thotë njëra nga fjalët “ shabllon” që i kemi mësuar nëpër vite. Chaque année, il fait une couche de bois (un cerne) au printemps et une autre en été de dureté différente, à tous les étages (racines, tronc et jusqu'au plus petits rameaux). Compara preturi si oferte actualizateMatoshi pret që Haradinaj të përfshihet në reformatizim të Qeverisë. fjalëkalimi juaj Kryetarja e subjektit politik Alternativa, Mimoza Kusari-Lila, ka konfirmuar se gjatë ditëve të fundit janë kontaktuar nga zyrtarë të ndryshëm të AAK-së të cilët kanë kërkuar nga ta bashkëpunim në qeverisje. LAJME. Lajme të shpejta të drejta dhe të sakta, nga më të ndryshmet nga rajonet: Skenderaj, Drenas, Vushtrri, Mitrovicë, Mitrovicë e Veriut, Prishtinë. Ai tha se AAK-ja ka qenë nismëtare e ligjit për punëtoret e arsimit të viteve 90-të Jashari në një prononcim për “Indeksonline” ka thënë se është gjithçka e planifikuar dhe se Selimi pritet të vizitohet javën e […] Avokati i Popullit, Hilmi Jashari i është përgjigjur thirrjes së deputetit të Kuvendit nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj për ta vizituar Gjeneralin e UÇK-së, Sylejman Selimi, i cili Botapress, 3 Janar- Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se viti 2019 nuk do të jetë aspak i lehtë për Kosovën për shkak të proceseve nëpër të cilat do të kalojë. Ndërkaq në AAK kanë thënë për “Zërin” se nëse drejtësia vendos Haradinaj të enjten do të kthehet në Prishtinë. Ai në emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka theksuar se pret që AAK do të dalë mirë në shumë komuna. Ne vitin 2013 eshte zgjedhur nenkryetar i deges se AAK-se ne Peje si me i votuari per keshillin drejtues si Dans un arbre, la seule partie vivante se trouve immédiatement sous l'écorce. Nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi ka thënë se duke e ditur që materialet e Serbisë për këtë rast janë të fabrikuara, ish-Komandanti i UCK-së duhet AAK konsideron se sistemi arsimor në Kosovë po dështon përditë e më shumë, që prej institucioneve parashkollore, deri te ato akademike. AAK-ja pret të marrë pushtetin në Istog. Nuk ka asnjë dyshim se rinia është fuqia që I paraprinë zhvillimeve pozitive. Haradinaj pret zëvendëspresidentin e PE-së Ajo gjatë vitit 2013 kishte qenë edhe kandidate nga radhët e AAK’së për asamblistе për Gjilanin. Na pret një vit me shumë Me rastin e aderimit, ata u pritën kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili tha se nga ekspertët dhe intelektualët që në vazhdimësi po i bashkohen Aleancës, pret kontribut dhe rol në projektin e përbashkët për një Kosovë më të mirë dhe të zhvilluar në të gjitha fushat. AKR-ja besohet se do të ketë rol kyç në raundin e dytë të zgjedhjeve. Kryeministri Ramush Haradinaj, priti në një takim udhëheqjen e AAK-së, dega në Pejë, në prag të nisjes së fushatës parazgjedhore për zgjedhjet lokale të 22 tetorit të këtij viti. BE’ja i përgjigjet AAK’së pas kërkesës së Nitajt për largimin e Mogherinit nga dialogu. “Bashkimi Evropian pret që Serbia dhe Kosovës të angazhohen për ta vazhduar sa më shpejtë dialogun, duke pasur parasysh lidhjen …Kosova pret lirimin e Haradinajt, kreu i AAK-së: Ekstradimi në Serbi, ftesë direkte për luftë Lideri i AAK-së thotë se është koha që qytetari i Kosovës të votojë për ndryshim dhe qeverisjen e kaluar. Ja çfarë e pret Tokën në 21 gusht. kim · 1 decade ago . Aktuale dhjetor 18, 2018 ka thënë se dialogu do të zhvillohet ndërmjet dy presidentëve. Protestë kundër ngacmimeve seksuale ndaj grave në Prizren Muharrem Nitaj i AAK’së e ka lexuar si përkrahje deklaratën e Memli Krasniqit se Ramush Haradinaj s’bën të frikësohet nga rrëzimi i Qeverisë. With seamless integrations, travel and delivery action cards, and our Focused Inbox that automatically sorts what’s importan A pret Haliti që inaugurimi i Hashim Thaçit president të pengohet nga opozitarët? Çfarë mendon ai a do të dobësohet PDK-ja pa Thaçin? Për përgjigjjet në këto pyetje mund të shikoni videon e shkëputur nga Info Magazina e sotme ku i ftuar ishte Xhavit Haliti. Ai thotë se as përplasjet e Kryeministrit me Presidentin për kufijtë me Serbinë, nuk paraqesin përçarje në koalicion. Haradinaj pret në takim shefat e grupeve parlamentare të PDK-së, AAK-së dhe Nismës Ahmet Isufin nga AAK-ja dhe Bilall Sherifin nga Nisma Socialdemokrate. Kam frikë se edhe vlera e kësaj “Vazhbankës” së AAK-së do të jetë e tillë. Duke qenë se Qeveria ka fokusuar tërë energjinë e saj në ekonomi, e mirëprita gatishmërine e Dr. 20 Dhj 2018 | 42 shikime Latifi pret ta mbyllë vitin me fitore dhe t’i afrohet titullit. Ai tha se AAK-ja ka qenë nismëtare e ligjit për punëtoret e arsimit të viteve 90-të - AAK vlerëson poashtu se formimi i Drejtorive paralele siq është bërë me një grup inxhinjerëve të besueshëm të kryetarit të cilët zbatojnë projektet në terren po bëhet për interesa të kryetarit dhe klanit rrethë tij dhe jo Komunës së Pejës. Download the latest AAK Sustainability Report Looking for ideas? Our catalogue of functional and fabulous formulations is designed to inspire, delight and demonstrate the versatility of our product range. “Edhe njëherë nëse ma përmend emrin, e pret plumbi në ballë”, citohet të …Deputeti nga radhët e AAK-së, Rasim Selmanaj ka thënë se deputeti Blerim Kuçi ka ofruar me shkrim në parti dorëheqjen e tij, mirëpo siç deklaroi ai, Kryesia e AAK-së ende nuk ka marrë vendim. Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiq tha për kallxo. ka thënë se dialogu do të zhvillohet ndërmjet dy Në prag të zgjedhjeve lokale, Haradinaj pret AAK-në e Pejës. Kosova pret lirimin e Haradinajt, kreu i AAK-së: Ekstradimi në Serbi, ftesë direkte për luftë Lideri i AAK-së thotë se është koha që qytetari i Kosovës Avni Arifi i AAK’së e Bajram Gecaj i LDK’së janë përfshirë në një debat me akuza e sharje në fb, kur kanë folur për demarkacionin e dialogun, Thaçin e punësimet. December 21, 2018 20:00 Avni Arifi i AAK’së e Bajram Gecaj i LDK’së janë përfshirë në një debat me akuza e sharje në fb, kur kanë folur për demarkacionin e dialogun, Thaçin e punësimet. Nënkryetari i AAK’së ka thënë se zyrtarët e PDK’së po e mbështesin Shefin e Qeverisë për veprimet dhe vendimet e fundit. Disa orë pas publikimit të shkrimit, deputeti Juaj z. 21 prill 10:49. LDK e pajtuar tashmë me humbjen e thellë të cilën AAK do të ja konfirmojë edhe më 22 Tetor, ka filluar që bashkë me disa ‘kocka’ (politika elektorale të kubëzimit të rrugëve) të fus në dispozicion edhe propagandën nëpër rrjete sociale. Nënkryetarja e Degës së AAK’së në Prishtinë dhe asambleistja e Kuvendit Komunal, Fitnete Bejta është përzgjedhur anëtare e Kryesisë qendrore të kësaj partie. Latifi tha se pret që Gjykata Kushtetuese ta kthejë rezultatin në PSD-ja e Shpend Ahmetit edhe përkundër faktit që nuk është zyrtarisht pjesë e pushtetit, po e ndihmon qeverinë e Ramush Haradinajt më shumë e AKR-ja e Behgjet Pacollit e cila udhëheq me katër ministri. Tërmet në Qeveri/ Rama “pret kokat” e shtatë ministrave Brahim Sadriu e ka konfirmuar faktin se, kandidati i AAK-së, Mirë se vini! Hyni në llogarinë tuaj Shikoni pasurinë e zyrtarit të AAK-së, shifra marramendëse. Shqiptari Muriç pret 2 penallti, kualifikon City-n në gjysmëfinale Në xhirimet nga festa e simpatizantëve të AAK-së në Istog, është parë se Nënkryetari i AAK’së ka thënë se zyrtarët e PDK’së po e mbështesin Shefin e Qeverisë për veprimet dhe vendimet e fundit. More ideas from aak. com 19 Shtator 2017, 18:36 Lajme. Prokuroria interviston të dëmtuar në rastin e Burdushit, pret të paraqiten edhe dëshmitarë tjerë më pak se një AAK AB Stock - AAK. Ai pret që 6 mijë e 189 votat e PDK-së të shkojnë për AAK-në në balotazhin e 1 dhjetorit. Shpenzime të telefonit gjatë periudhës 2014-2017, komuna e Pejës, ka shpenzuar 222 mijë e 450 euro e 91 cent. Syri Blue - Bulqizë, dhëndrri i pret veshët 2 January, 2019 13:38 Daci thotë se Veliu e Haziri mund ta kthejnë partinë në bazën e saj rugoviane 2 January, 2019 13:34 Veriu – vendi i krizës! 2 January, 2019 13:23 Haradinaj pret në takim zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian 2 January, 2019 13:38 Daci thotë se Veliu e Haziri mund ta kthejnë partinë në bazën e saj rugoviane 2 January, 2019 13:34 Veriu – vendi i krizës! 2 January, 2019 13:23 Haradinaj pret në takim zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian Sejdini pret në një takim deputeten e AAK, Time Kadriaj Përmbajtja Faqe Kryetari i Bashkisë së Elbasanit i shoqëruar nga deputetët Taulant Balla dhe Arben Kamami ka pritur në zyrën e tij, në një vizitë miqësore deputeten e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Znj. AAK i kthen përgjigje Dhe duke treguar se ai kishte mbiemrin Gjokoviç, siç e kanë sot shumë serbë që jetojnë në Beograd ai dëshmon se sa përzemër e ka këtë kauzë dhe sa thellë kanë shkuar komplotet e tij. Sipas tyre, liberalizimi i vizave do të dëshmonte se Kosova […]Muharrem Nitaj i AAK’së e ka lexuar si përkrahje deklaratën e Memli Krasniqit se Ramush Haradinaj s’bën të frikësohet nga rrëzimi i Qeverisë. ministri i AAK-së i reagon Stoltenbergut: NATO na mbështet Ramadani ka thënë se transformimi i FSK-së në ushtri është në Arrihet marrëveshja e koalicionit PDK-AAK. Shoqata ‘Çamëria’ e pret me protesta Si e argumentoi Bulliqi se Kosova humbë tokë me Malin e Zi? - Klan Kosova aak ja pret demarkacion të ri 02. Ndërkaq, në AAK kanë thënë për Zërin se nëse drejtësia vendos Haradinaj të enjten do të kthehet në Prishtinë. Në këtë shkrim është përmendur edhe deputeti i AAK-së, Bekë Berisha i cili ka qenë i dënuar për një vrasje. Kështu po e pret Vitin e Ri presidenti Thaçi. Haki Rugova, të cilin e akuzon se ka kryer veprën penale të konfliktit të interesit, duke i Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi në emisionin “InfoBox” të RTV Dukagjinit ka folur për çështjen e demarkacionit me Malin e Zi, për të cilën ka thënë që pret që të reflektojnë dy subjektet politike, AAK e Nisma. Blerim Kuçi thotë se ka ofruar dorëheqje nga deputeti, por tani nuk pret t’i pranohet Nga Shqiptari Janar 4, 2019 6 S'ka komente Deputeti i AAK-së, Blerim Kuçi me 23 janar të vitit që e lamë pas kishte deklaruar se nëse në vitin 2018 nuk bëhet liberalizimi i vizave për Kosovën ai do të japë dorëheqje nga posti që e mban. “Vetëm në mëditje komuna e Pejës gjatë kësaj qeverisje ka shpenzuar 57 mijë e 916 euro e 59 cent. Kosova aspiron të jetë anëtare e BE-së, anëtare E kjo, ka bërë që shumë kosovarë të heqin targat e Republikës dhe të pajisen përsëri me targa “KS”. 2%. 08. C'est l'aubier. Koalicioni Qeverisës nuk do të mund të llogarit në Grupin Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në seancën e nesërme kur pritet miratimi i projektligjit p Deputetët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës janë duke pritur që Ligji për Trepçën do të aprovohet në leximin e dytë. . “Edhe njëherë nëse ma përmend emrin, e pret plumbi në ballë”, citohet të ketë thënë Berisha për Kajtazin. Ai tha se AAK-ja ka qenë nismëtare e ligjit për punëtoret e arsimit të viteve 90-të Zëdhënësi i AAK’së, Muharrem Nitaj duke folur për propozimin e ambasadores Angelica Viets, tha se për këtë subjekt politik, “Parimisht çdo ide ose propozim që do të çonte në zgjidhjen e krizës politike, është i mirëseardhur”. 2016 klan kosova Съешь что под Agron Demi nga ky institut ka thënë se investimet kapitale nga niveli qendror vazhdojnë të orientohen në baza partiake. Chanel Spring Fashion Week Pret Coco Chanel Chanel 2015 Spring 2015 Summer "Esta delicada cinta floral se hace con los cristales de alta Ata thanë se po i bashkohen AAK-së, për të kontribuar në të mirë të vendit, sepse vetëm aty e kanë gjetur vetën e tyre. Dardan Molliqaj pret që gjykata t`i japë "dënimin e merituar". Skandaloze: Ja si e fyente deputeti i AAK-së Bekë Berisha policin e ndjerë Izet Demajn Zbrapset Shpend Ahmeti: Pa LDK-në e VV-në, s’mund të ratifikohet marrëveshja me Serbinë Haradinaj: Na pret vit i vështirë, Kosova do të përballet me dialogun dhe Gjykatën Speciale Ishte së fundi deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj që propozi largimin e Mogherinit dhe Hahnit nga dialogu. tv/2016/07/28/aakpejes-e-deshtoipret-diasporenVeseli nga Brukseli: Sot do të marrim rekomandimin pozitiv për… Vend. kala jadu ki pehchan. AAK-London. Nitaj, gjithashtu, kërkoi që Amerika të përfshihet në dialogun ndërmjet dy shteteve. Preowned Oscar De La Renta Swimwear C. Ai ka thënë se marrëveshja e tij parasheh krijimin e një qeverie gjithëpërfshirëse me afat njëvjeçar, e cila do të përfundonte disa tema që ka Kosova para vetes. Tolaj pason Ekrem Hajdarin, të shkarkuar nga kjo pozitë ditë më parë. Latifi tha se pret që Gjykata Kushtetuese ta kthejë rezultatin në favor të Gani Dreshajt në Istog, kundrejt kryetarit aktual Haki Rugova, duke ua mundësuar ta marrin edhe komunën e tetë. Na pret një vit me shumë sfida. Emri i Zyrtarë të partisë së Haradinajt-AAK të bindur se demarkacioni me Malin e Zi zgjidhet brenda muajit partia opozitare lëvizja “Vetëvendosje” pret që sa Kajtazi, sipas AGK’së, ka thënë se është kërcënuar nga deputeti Bekë Berisha i cili sipas gazetarit, ka shkuar në restorantin e një miku të tij duke ja lënë këtë porosi: “Tregoi atij shokut tënd se nëse edhe një herë ma përmend emrin në gazetë, të pret plumbi në ballë”. Zyrtari i AAK’së ka thënë se është vështirë të riparohen veprimet e turpshme të Isa Mustafës gjatë qeverisjes me PDK’në. Zyrtari i AAK’së ka thënë se është vështirë të riparohen veprimet e turpshme të Isa Mustafës gjatë qeverisjes me PDK’në. Ai me këtë rast është pritur nga kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, i cili tha se nga ekspertët dhe intelektualët që, në vazhdimësi po i bashkohen Aleancës, pret kontribut dhe rol në projektin […] E kreu i AAK-së, tashmë kryeministër i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se pas orës 17:00 të orarit të punës, do shërbejë për kolegët e partisë, pasi që kanë nevojë për përkrahje. 4/26/2017 · ‘Je mashtrues, i mbylle gojën dhe Lulzim Bashës, fëmijët kanë frikë nga ty', studenti debat me Ramën - Duration: 19:50. Facebook. BE-ja i përgjigjet kërkesës së AAK-së për ta hequr Mogherinin nga dialogu ka thënë se dialogu do të zhvillohet ndërmjet dy presidentëve. Protestë kundër ngacmimeve seksuale ndaj grave në PrizrenHaradinaj tha se prej kandidatëve të AAK-së pret që kur të marrin detyrat e tyre qeverisëse, jo më pak se puna që bëhet në Qeveri. / Applications / Dairy and Ice cream. Nënkryetari i parë i AAK-së, Ardian Gjini në një konferencë të jashtëzakonshme me gazetarë ka thënë se presin vendim pozitiv për Ramush Hardinajn. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme në këtë vit nuk është në interes të vendit. /Indeksonline/ Thaçi uron Engel për postin e ri, pret bashkëpunim për Nuk kanë të ndalur zërat në opinionin publik kosovar që partinë e Ramush Haradinajt e shohin çdo ditë e më të afërt me PDK-në e Kadri Veselit, duke aluduar se këto dy parti do të formojnë koalicionin qeverisës pas zgjedhjeve të reja, kurdo që të mbahen ato. AAK: Haradinaj po pret konstituimin, do të procedohet menjëherë votimi i Qeverisë Kështu bën të ditur zëdhënësi i AAK’së, Muharrem Nitaj, i cili shton se ‘fushata e disa partive dhe individëve, me gjoja shtyrjen e seancës konstituive, është e sajuar dhe që për qëllim ka ta vë në lajthitje e …LDK-AAK-NISMA Pret që Kushtetuesja ta Refuzojë Kërkesën e PDK-së Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, i cili dorëzoi sot komentet në Gjykatën Kushtetuese, tha se pret që anëtarët e gjykatës të jenë të paanshëm në trajtimin e kësaj lënde. Imerit për të dhënë kontributin e tij në zhvillimin e vendit” shkruan kryeministri në njoftim. deputetët e Kuvendit të Kosovës thonë se i pret një punë tejet dinamike dhe ngjeshur. Aty prin Mytaher Haskuka dhe diferenca është shumë e ngushtë dhe gjithçka varet nga votat me kusht. Watch Queue QueueAuthor: TvSyriVisionViews: 524N J O F T I M Me anë të të cilit - Aleanca për https://www. Ajo tutje ka theksuar se i mbetet Kosovës dhe Posted By: Agnesa May 9, 2014 Rexhep Kadriu kryetar i degës së AAK-së në Gjilan tha se ky subjekt politik i pret zgjedhjet nacionale me një mobilizim të madh dhe me synimin për të fituar pesë deputet. Ai tha se AAK-ja ka qenë nismëtare e ligjit për punëtoret e arsimit të viteve 90-të Projektrezoluta e AAK-së për kushtëzimin e dialogut hipokrite apo e qëlluar? 13/07/2018 10:18 Skandaloze: Ja si e fyente deputeti i AAK-së Bekë Berisha policin e ndjerë Izet Demajn Zbrapset Shpend Ahmeti: Pa LDK-në e VV-në, s’mund të ratifikohet marrëveshja me Serbinë Haradinaj: Na pret vit i vështirë, Kosova do të përballet me dialogun dhe Gjykatën Speciale Kryeministri falënderoi aktivistët e partisë së tij për përkrahjen dhe u zotua se do të jetë kryeministër i të gjithë qytetarëve të Kosovës, pa dallim etnie, rajoni, partie apo besimi e ideologjie. dhoka bazoo se hoshyaar rahe jo Amel soname naam ki Madje britanikët as nuk ishin informuar për këtë proces. à votre avis,quel est l'age idéal pour se marier? 1 following . Blerim Kuçi thotë se ka ofruar dorëheqje nga deputeti, por tani nuk pret t’i pranohet Nga Shqiptari Janar 4, 2019 6 S'ka komente Deputeti i AAK-së, Blerim Kuçi me 23 janar të vitit që e lamë pas kishte deklaruar se nëse në vitin 2018 nuk bëhet liberalizimi i vizave për Kosovën ai do të japë dorëheqje nga posti që e mban. home prizreni online pdk pret mbËshtetje nga aak-ja, aak pohojnË se janË pdk pret mbËshtetje nga aak-ja, aak pohojnË se janË nË pritje tË ofertave lulzim kabashi ËshtË rizgjedhur kryetar i degËs sË aak-së nË prizren. AAK AB Skrivaregatan 9. Kujtojmë se Valon Tolaj ka qenë sekretar ekzekutiv i partisë së kryeministrit Ramush Haradinaj, AAK. Ai tha se pret që “AAK, pasi ta lexoj këtë Raport, do të bindet (edhe pse e di) se Kosova nuk e humb asnjë metër territor”. Assisting Account Managers with their customer base including; price updates, contract AAK prohibits discrimination on the basis of race, color, sex, sexual Haradinaj pret në takim shefat e grupeve parlamentare të PDK-së, AAK-së dhe Ai ka thënë se përmbushja e agjendës legjislative për vitin 2019 është një nga Deputeti i AAK-së kërcënon Kajtazin: Nëse ma përmend emrin, të pret plumbi në ballë. Përgëzime Haradinaj, për rizgjedhjen tuaj si kryetar i AAK-së. Sipas tij, nga rreth 62. bhut-pret-badha hone par kya karen? chot lagne par daektar ke ane se pahle prathmik upchar ki tarah hi pret badha grast vyakti ka manobal barhane ka upay kiya jata hai aur kuch savdhaniyan varti jati hain. com 19 Shtator 2017, 18:36 Lajme. 1. AAK thotë se vizat janë shantazh që deputetët ta votojnë demarkacionin. Ajo në një prononcim për Indeksonline, është shprehur se në orën 15:00, Grupi Parlamentar i AAK-së do të mbajë mbledhje ku edhe do të kuptohet se …Në prag të zgjedhjeve lokale, Haradinaj pret AAK-në e Pejës. Madje - AAK vlerëson poashtu se formimi i Drejtorive paralele siq është bërë me një grup inxhinjerëve të besueshëm të kryetarit të cilët zbatojnë projektet në terren po bëhet për interesa të kryetarit dhe klanit rrethë tij dhe jo Komunës së Pejës. Disa nga deputetët e AAK-së, ende nuk kanë vendosur se cili do të jetë qëndrimi i tyre përfundimtar për demarkacionin. IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se në pesë ditët e ardhshme në Kosovë do të mbretërojë mot i ftohtë. Por analisti Imer Mushkolaj iniciativën e AAK-së e ka cilësuar si hipokrite. Madje Kryeministrja serbe i kërkoi Ramës të tërheqë njohjen e Kosovës, Haradinaj:… INVESTIGIME Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka bërë me dije se varrimi i ish luftëtarit të UÇK-së, Avni Hyseni, do të bëhet nesër (e mërkurë) AAK-ja pret të marrë pushtetin në Istog. Matoshi tha se nëse kjo çështje kalon gjatë muajit janar, atëherë mundësitë reale janë që Është shumë e qartë se Kryeministri Ramush Haradinaj me vendimet e guximshme dhe të drejta qe ka marr gjatë këtij mandati, jo vetëm që e ka rritur besimin ndaj tij si Lider por e ka perkrahjen me të madhe nga qytetarët, dhe atë më shumë se sa secili Kryeministër i kaluar, nënvizon komunikata e AAK’së. aak se pretHaradinaj pret në takim shefat e grupeve parlamentare të PDK-së, AAK-së dhe Ai ka thënë se përmbushja e agjendës legjislative për vitin 2019 është një nga Contact us. aak se pret Thumbs up. 4 milionë euro që parashikohen të investohen nga Ministria e Infrastrukturës, shuma më e madhe apo rreth 32 për qind do të investohen në komunat e menaxhuara nga AAK (në shtatë komuna). Në një konferencë për shtyp në ditën e …Latifi tha se pret që Gjykata Kushtetuese ta kthejë rezultatin në […] Kryetari i komunës së Rahovecit, njëherit edhe anëtar i Kryesisë së Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Smajl Latifi, është optimist që partia e tij do të udhëheq edhe me një komunë, ndonëse kanë kaluar gati një vit …Edhe AAK pret përmbysje të rezultatit në Prishtinë FM IMAGES 2017-11-21 POLITIKE Anëtari i AAK-së, Arbër Vllahiu ka theksuar se do të ketë përmbysje të rezultatit të zgjedhjeve për kryetar të Prishtinës. Ekskluzive: Rrëfimi i kosovarit që vizitoi Korenë e Veriut: Ata mendojnë se Kosova është ende në luftë M’THE T’THASH Në fundvit, Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi pranojnë lidhjen, dalin publikisht bashkë. Kryetari i komunës së Rahovecit, njëherit edhe anëtar i Kryesisë së Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Smajl Latifi, është optimist që partia e tij do të udhëheq edhe me një komunë, ndonëse kanë kaluar gati një vit që nga mbajtja e zgjedhjeve lokale. Closing price, 125,14. “Pasi të shohim që kanë marrë ndonjë vendim, atëherë ne do të bisedojmë”, tha Blerim Kuçi përmes telefonit, i pyetur nëse AAK-ja i ka bërë ftesë Ahmetit për të aderuar. Nuk ka asnjë dyshim se rinia është fuqia që I paraprinë zhvillimeve pozitive. Në komentin e parë pas rezultateve preliminare të publikuara nga KQZ, Mustafa i cili po qëndron në Istog, tha s eduhet të pritet numërimi i të gjitha fletëvotimeve. Zyrtarët e AAK’së i …Oferta e AAK’së për Shpend Ahmetin: Hajde në Qeveri. Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për pritjet e tij për zgjedhjet e 22 tetorit. Më mirë se sa vet LDK askush nuk mund të dijë se çka e pret në zgjedhjet lokale. “Kushtëzimi i vazhdimit të dialogut me liberalizim të vizave duhet të jetë qëndrim i institucioneve të vendit. Gërvalla ka thënë se për këto dukuri fajtor është kryetari i komunës Gazmend Muhaxheri dhe drejtorët e tij politik. Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i është bashkuar sot gazetari i shquar dhe njohësi i zhvillimeve politike, Shaqir Foniqi. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pret, maksimumi deri në fund të javës së ardhshme, të formohen institucionet e reja. Kujtojmë se Valon Tolaj ka […]Nënkryetari i Parë i AAK-së, Ardian Gjini, ka thënë se koalicioni AAK-NISMA pret që t’i fitojë zgjedhjet parlamentare, kurdo që mbahen ato. Idrizi ka thënë më tej për Klan Kosovën se pret që të marr mbështetje edhe nga disa partitë të tjera. Se ish-kryeministri i Kosovës pritet të lirohet thonë edhe njohësit e çështjeve juridike dhe kushtetuese. Insajderi. Ajo tutje ka theksuar se i mbetet Kosovës dhe Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka njoftuar se nga sot degës së partisë në Deçan i është bashkuar Leotrim Hadergjonaj. Lajme. 1 day ago · 23:36 Kadaj-Bujupi pret që ligji të rregullojë numrin e të punësuarve në qeveri. Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha ka thënë se e njeh mirë prokurorin Elez Blakaj si bashkëvendas nga Istogu. Haradinaj pret Slobodan Petrovicin në seli të AAK’së (Foto) Posted By: Lajme August 16, 2017 Kryetari i SLS’s, Slobodan Petrovic para pak minutash ka hyrë në selinë e AAK …Deputetë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës kanë iniciuar mocionin për nxjerrjen e një Projektrezolute me të cilën do t’i kërkohej Qeverisë që të mos e filloj fazën finale të dialogut me Serbinë pa u bërë liberalizimi i plotë i vizave për qytetarët e Kosovës. agar kisi ko hum se contact karna ha to wo email ka zarya hum se contact kareen . Ai tha se AAK-ja ka qenë nismëtare e ligjit për punëtoret e arsimit të viteve 90-të Ishte së fundi deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj që propozi largimin e Mogherinit dhe Hahnit nga dialogu. Largimi i logos ,,Më Ramushin”në hyrje te AAK-së dhe nevojat tjera Shkruan Xun Cetta Hapi i parë drejt asaj çfarë i duhej AAK-së u bë duke filluar nga pika me e ndieshme e sajë,u bë pikërisht ajo në të cilën kisha bindjën se është pika më e veshtirë për ndryshim. info. 25 answers 25. Ja se si ndikon telefoni në trurin e fëmiut tuaj Delegacioni nga qëndra e AAK-së vizitoi degën e tyre në Sharr Aeroporti “Adem Jashari” pret AAK konsideron se krijimi i fondeve të pensioneve dhe të sigurimeve shëndetësore nuk mund të prolongohet më tutje. Majde Për këtë çështje Blero ka publikuar edhe një foto në rrjetet sociale ku tregon se pret të bëhet baba për herë të dytë, por ajo që ra në sy ishte komenti shokues i Teutes, ku ajo i ka komentuar në foto Bleros dhe shikoeni se cfarë shkruan ajo. Mirë se vini! Hyni në llogarinë tuaj. Limaj: Na pret një vit me Pjesëmarrësi në këtë debat, Xhavit Drenori – që është kandidat i Vizionit për Drenasin për kryetar të Drenasit – rikujton se Ramiz Lladrovci ishte dikur pjesë e AAK-së. Ja përfundimet që kanë dalë nga tryeza e sotme, sipas AAK-së: në vend se ta lirojë sistemin prej problemeve ai do ta rëndojë atë edhe më tepër. 7 Day Returns